Водовідведення

Водовідведення

Відведення стічних вод господарсько–фекальної каналізації з міської мережі здійснюється  самотічними колекторами , трьома каналізаційними насосними станціями і двома  напірними колекторами на головну каналізаційну насосну станцію . З головної каналізаційної насосної станції насосами стічні води подаються напірним колектором діаметром 200 мм,   на очисні споруди каналізації повної біологічної очистки . Протяжність каналізаційних  мереж 21,5 км. Після очисних споруд очищені води скидаються у річку Свиня .

Каналізаційна мережа складається із вуличних мереж , виконаних із керамічних і азбестоцементних труб діаметром 200, 300 мм і самотічних колекторів виконаних із азбестоцементних і залізобетонних  труб діаметром 300, 400, 500 мм.

Каналізаційні колектори і вуличні каналізаційні мережі знаходяться в задовільному стані , вимагають регулярного їх огляду і прочищення .  Деякі ділянки каналізаційних самотічних колекторів і мереж прокладені з порушенням технологічних вимог і потребують перекладання . Внаслідок порушення герметизації стиків частина дренажних вод потрапляє в мережу фекальної каналізації , що призводить до невиправданих  витрат електроенергії на перикачування і очищення цих вод .

Насосні  каналізаційні станції  збудовані в  80 роках минулого століття . Обладнання даних насосних станцій внаслідок тривалої експлуатації морально застаріло і фізично зношене , потребує заміни на менш енергоємне . Є нагальна потреба  перевести дані насосні станції в автоматичний режим роботи , ліквідувавши круглодобове чергування машиністів.

Очисні споруди каналізації з відкритими ємкостями потужністю 2.0 тис. м³ на  добу побудовані по застарілій технології  60-70 років минулого століття і експлуатуються з 1983 р. Очисні споруди повної біологічної очистки передбачені для очистки господарсько-побутових стічних вод від населення , організацій і промислових підприємств м. Жовкви.

Контроль за якістю очищених стічних вод перед скидом в р. Свиня проводить Хімічна лабораторія контролю стічної води Комунального підприємства «Жовківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

Протяжність головних колекторів 10,2 км., протяжність вуличних каналізаційних мереж 11,3 км, з них 2.4 км. знаходяться в аварійному стані. Існує необхідність будівництва резервної нитки напірного колектора від КНС до очисних споруд.

В 2020 році виконано поточний ремонт і заміну аварійних ділянок каналізаційних мереж міста по вулиці Львівська, 94А.

В 2018 році виконано поточний ремонт і заміну 40м аварійних ділянок каналізаційних мереж міста по вулицях: Шевченка – 10м,  Дорошенка  –  30м.

Новий тариф з 01.01.2019 року на водовідведення

ПЕРЕГЛЯНУТИ